Dzień w Przedszkolu

Ramowy rozkład dnia w I Oddziale, ul. Chmieleniec 35/14-15, Kraków:

7.00-8.30 – Grupy łączone. Codziennie rano z wesołą miną dzieci przychodzą do przedszkola, witają się z wszystkimi i rozpoczynają zabawę. Wybierają to co je interesuje: klocki, lalki, samochody, gry planszowe. Pani opowiada ciekawe historie, bajki, które są wprowadzeniem do zajęć. Ćwiczyć lubi każde dziecko, więc co rano czeka na nie gimnastyka.

8.30-9.00 – Przedszkolaki idą do łazienki gdzie korzystają z toalety, myją ręce bo za chwilę usiądą do pysznego śniadania.

9.00-11.00 – Dzieci w swoich grupach wiekowych wspólnie z Panią przygotowują się do zajęć dydaktycznych. To czas, w którym dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Dzieci rozszerzają swoje wiadomości; uczą się wierszyków, piosenek, czytają, liczą, rozwiązują zagadki. Po skończonej pracy przedszkolaki bawią się w kącikach zainteresowań.

11.00-12.00 – Świeże powietrze to zdrowie zatem jest to czas na zabawy w ogrodzie. Przedszkolaki spacerują i nie zapominają o zabawach ruchowych. Gdy zaś za oknem brzydka pogoda, dzieci rysują, malują, wyklejają i wymyślają różne konkursy i zabawy tematyczne.

dzieci i warzywa

12.00-12.30 – To czas na przygotowanie obiadu. Wszystkie dzieci pamiętają o dokładnym myciu rąk i używaniu form grzecznościowych: smacznego, proszę i dziękuję. Przedszkolaki zjadają pyszny, bogaty w witaminy obiad.

12.30-13.00 – To czas na zasłużony odpoczynek. Dzieci relaksują się słuchając spokojnej, relaksacyjnej muzyki. Pani czyta dzieciom bajki.

13.00-14.00 – Zajęcia realizowane po godzinach podstawy programowej.

15.00-16.30 – Przedszkolaki pomagają w sprzątaniu sali, przygotowują się do podwieczorku, dbając o higienę po posiłku, swobodne zabawy, praca indywidualna z dzieckiem.

16.30-18.00 – Grupy łączone. Zabawy w grupach zainteresowań, rysowanie, czytanie, słuchanie ulubionych piosenek.

Rodzice zabierają dzieci do domu.